ДОБРЕ ДОШЛИ В ОРИЗАРИ! – Кметство, с. Оризари, обл. Сливен

Левски победи Спартак Търнава с 2:1 в първа от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Гостите от Словакия поведоха в 80-та минута чрез Томачек от дузпа, но „сините“ постигнаха обрат чрез попадения на Гаджев в 89-та минута и Арс в даденото от съдията продължение.

„Сините“ можеха да поведат в резултата в 10-та минута, когато Цветков и Младенов направиха двойно подаване, а последният стреля, но в страни от вратата на Рашка. Четири минути по-късно Йовов залъга трима играчи на Спартак и центрира към Младенов, но защитник успя да избие топката в корнер. В 40-та минута Иван Цветков пусна към Христо Йовов, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Рашка, който спаси.

В последните минути на първото полувреме играчите на Спартак Търнава изпуснаха две възможности да поведат в резултата. В 41-та минута Бернат стреля опасно от около 20 метра, но Пламен Илиев показа добър рефлекс и спаси. Няколко секунди по-късно след центриране в наказателното поле на Левски, Кархан бе изпуснат и стреля с глава, но Пламен Илиев отново спаси.

През второто полувреме Левски вдигна оборотите, но изпусна няколко положения. В 55-та минута Младенов центрира в наказателното поле на Спартак, след което Йовов стреля с глава, но Рашка улови топката.  Футболистите на Спартак Търнава изпуснаха шанс да поведат в 57-та минута, когато Рисп бе прехвърлен, а Томачек бе оставен непокрит и стреля, но в аут.

В 79-та минута Прохазка направи пробив и бе спънат в наказателното поле на Левски от Йордан Милиев, а съдията Сергей Бойко посочи бялата точка. В 80-та минута Томачек бе точен от бялата точка, след като прати топката в долния ляв ъгъл на Пламен Илиев.

Левски се вдигна на щурм в последните минути. В 89-та минута Владимир Гаджев с топовен удар от около 25 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Рашка. В даденото от съдията четириминутно продължение „сините“ стигнаха и до победно попадение. Във втората минута от добавеното време Цветков подаде към Райков, който пусна чудесен прострелен пас към Арс, а той отблизо преодоля Рашка и вкара за 2:1.

Източник: ПФК „Левски“